Typy na e-sport. Jak obstawiać?

E-sport od stosunkowo niedawna uważany jest za pełnoprawną gałąź sportu i choć nazwanie go „dyscypliną” byłoby ogromnym uproszczeniem, możliwe jest zawodowe uprawianie go, również w celach zarobkowych. Takie jego pojęcie pchnęło go mocno w kierunku profesjonalizmu, a współcześnie formuje się mnóstwo drużyn pałających się właśnie nim. Również społeczność zgromadzona wokół e-sportu gwałtownie się zwiększa, a coraz więcej osób decyduje się na kibicowanie swoim ulubionym zespołom oraz oglądanie spotkań, w których ich faworyci grają w jedną z kilkunastu obecnie dostępnych gier z zapleczem e-sportowym. Całe to zainteresowanie tą gałęzią doprowadziło do jej przeniesienia się również do świata bukmacherskiego, a współcześnie wszyscy topowi bukmacherzy posiadają ją w swojej ofercie, w mniejszy lub większy sposób pokrywając rozgrywane w jej obrębie spotkania. Co robić, jeśli i my chcielibyśmy obstawiać e-sport? Gdzie szukać sprawdzonych typów na e-sport i u którego bukmachera je realizować?

Typy na e-sport. Jak obstawiać?
Typy na e-sport. Jak obstawiać?

Typy na e-sport – porady dla początkujących

  • Analizujmy drużyny, ale i zawodników – dokładna analiza historycznych spotkań danej drużyny pozwoli nam wypracować sobie swoich faworytów na każde spotkanie; zwróćmy też uwagę na poszczególnych zawodników i ich formę – często indywidualnie transmitują oni swoje zmagania w ramach serwisów streamingowych – oglądajmy je i bierzmy pod uwagę we własnych wyliczeniach;
  • Postawmy na konkret – obstawianie całego e-sportu to rzecz tak niemożliwa, jak obstawianie całego sportu; jest w nim tyle dyscyplin (a tutaj – gier), w obrębie których toczy się tyle rozgrywek (tak, jak i tutaj), że nie sposób objąć ich wszystkich, niezależnie od budżetu. Dlatego też warto określić spektrum swojego obstawiania.
  • Zwracajmy uwagę na typy – choć sprawdzone typy na e-sport jest znaleźć ciężej, gdyż nie jest on jeszcze tak popularną i rozpowszechnioną gałęzią sportu, wciąż istnieje kilka miejsc, w których można znaleźć „pewniaki” – i choć nie każdemu możemy (a raczej „powinniśmy”) ufać, warto traktować je jako swoiste drogowskazy.
  • Oglądajmy i grajmy – znajomość zasad, jakie rządzą daną grą jest absolutną podstawą – odpowiednią wiedzę możemy pozyskać na przykład grając w nią. Typowania nauczymy się również poprzez oglądanie transmisji spotkań, niekoniecznie tych, które chcemy obstawiać.
  • Wybierzmy odpowiedniego bukmachera – operatorzy w bardzo różny sposób podchodzą do tematyki e-sportu – wybierzmy więc takiego, który spełni nasze oczekiwania (kilku przykładowych wymienimy w końcowej części tego artykułu).

Typy na e-sport – jakie gry można obstawiać?

W chwili obecnej największą popularnością cieszy się obstawianie dwóch gier: League of Legends oraz Counter Strike, choć bukmacherzy nie poprzestają na nich. Większość z nich daje dostęp również do innych produkcji wysokobudżetowych, a niektórzy zamieszczają u siebie możliwość typowania… gier mobilnych (oczywiście tylko takich z zapleczem e-sportowym). Do popularnych gier w zakresie e-sportu należą także:

  • Overwatch,
  • Starcraft II,
  • Valorant, 
  • Call of Duty.

Typy na e-sport – gdzie ich szukać?

Najlepszym źródłem sprawdzonych typów na e-sport są transmisje spotkań rozgrywanych w ramach danej gry. Często są poprzedzane wywiadami z ekspertami, a w przypadku wielu gier mamy dostęp również do obfitujących w wiedzę studiów przed- i pomeczowych. Choć nie są one stworzone z myślą o typerach, przedstawiają często trafne predykcje osób, które rzeczywiście znają się na sprawie. Poza transmisjami, po typy możemy sięgnąć również do portali e-sportowych – choć jest ich stosunkowo niewiele, zazwyczaj publikowane na ich łamach typy są poparte argumentami godnymi przeanalizowania i wzięcia pod uwagę.

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na e-sport

Zakłady bukmacherskie na e-sport
Zakłady bukmacherskie na e-sport

W chwili obecnej coraz większa liczba operatorów bukmacherskich wprowadza do swojej oferty e-sport i choć wielu z nich robi to świetnie, istnieją tacy, u których ta gałąź wciąż kuleje. Poniżej zamieszczamy listę tych sprawdzonych, u których możemy śmiało liczyć na solidną ofertę i atrakcyjne kursy. Zaznaczamy przy tym, że warto mieć konto u kilku z nich, lawirując między nimi w zależności od kursy na konkretne spotkania. 

www.STS.pl – w chwili obecnej można go nazwać liderem jeżeli chodzi o ofertę e-sportową. Nie tylko prezentuje ją w sposób czytelny, w osobnym dziale, ale też daje dostęp do gier, których próżno szukać u konkurencji, w tym również tych mobilnych. Dodatkowo często organizuje wszelkiego rodzaju turnieje, a większość bonusów pozwala wykorzystać również do obstawiania e-sportu.

www.eFortuna.pl – jeden ze starszych bukmacherów nie rozdziela oferty e-sportu od klasycznych dyscyplin, jednak obejmuje swoim zasięgiem wiele gier, nie tylko tych cieszących się największym zainteresowaniem. Każde z nich można tu obstawiać przedmeczowo i na żywo, a zakłady w obrębie e-sportu wliczają się do programu partnerskiego tego bukmachera.

www.LvBET.pl – choć oferta młodego bukmachera LV Bet w kwestii e-sportów jest stale udoskonalana, już w obecnej formie jest atrakcyjna. Zwłaszcza, że została wydzielona od tej głównej, w związku z czym bardzo łatwo jest się w niej odnaleźć.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu! (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button