TOP 5 porad jak nie uzależnić się od hazardu i gier

Granie u bukmachera to bardzo przyjemna sprawa, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że niesie ono za sobą spore zagrożenie, o ile nie będziemy korzystać ze zdrowego rozsądku. Już wiele osób „popłynęło” tylko dlatego, że mieli nadzieję o szybkich pieniądzach, które miały spływać z tytułu obstawionych spotkań, a w rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca, a nawet byli na tym bardzo stratni. Takich osób jest wbrew pozorom wiele, bo trzeba powiedzieć, że przeważnie do obstawiania się dokłada, aniżeli wygrywa duże sumy. Stworzyliśmy krótki poradnik składający się z 5 punktów, dzięki którym można uniknąć wpadnięcie w uzależnienie.

jak nie uzależnić się od hazardu
TOP 5 porad jak nie uzależnić się od hazardu i gier

1. Nie graj za więcej niż możesz

To jest bardzo dobre rozwiązanie z wielu powodów. Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś pewien prawdopodobieństwa zwyciężenia w danym spotkaniu, to nigdy nie powinieneś wyłamywać się ze swoich limitów, które masz na obstawienie danego spotkania. Szczególnie początkujący bądź bardzo zachłanni gracze są tak bardzo przekonani, że drużyna X wygra dane spotkanie, że są w stanie przeznaczyć dodatkowe pieniądze. Jest to ogromny błąd, ponieważ sport ma to do siebie, że nie zawsze wygrywają w nim faworyci, co sprawia, że bukmacher jest zadowolony, bo przeważnie ludzie obstawiają na nich, aniżeli szukają sensacji.

Dlatego nigdy nie należy decydować się na obstawianie meczów u bukmachera za duże sumy, a szczególnie takie, które mogą cię zaboleć po kieszeni, jeżeli je stracisz. W przypadku wewnętrznego, silnego przeczucia, że wygra twój faworyt, a analiza jeszcze wzmacnia takie poczucie, to możesz postawić dużo, ale na pewno nie tyle, aby w razie porażki musiałbyś pożyczać pieniądze na życie od znajomych czy rodziny. Jeżeli taka sytuacja miała miejsce, to postaraj się zastanowić czy nie jesteś uzależniony bądź jesteś od tego o krok. Pamiętaj, hazard to jedno z gorszych uzależnień, bo oddziałuje na całe twoje otoczenia, a pozornie jesteś zdrowy fizycznie, ale twoje myśli są tylko i wyłącznie przy bukmacherce.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

2. Nie pożyczaj pieniędzy na granie

W pożyczaniu pieniędzy od bliskich nie ma nic złego, bo każdy z nas może mieć problem życiowy wynikający z dodatkowych wydatków czy też utraty pracy. W przypadku jednak, w którym nie idzie ci w bukmacherce i chcesz pożyczać pieniądze od innych na granie, to wtedy masz już spory problem.

Należy pamiętać, że jeżeli rodzina bądź bliscy będą mieli sami duże obiekcje do tego, czy pożyczyć ci pieniądze, to możesz udać się do osób ze światka, z którym zdecydowanie będzie ci nie po drodze. Osoby, które zapożyczają się u osób mających problemy z prawem, sięgają już po totalną desperację, a trzeba wiedzieć o jednym – przeważnie w zakładach bukmacherskich się przegrywa niż wygrywa, więc może się okazać, że będziesz mieć dodatkowe problemy, a tacy ludzie potrafią sięgać metody, które znacząco odbiegają od standardów prawnych.

promocje bez depozytu superbet
Darmowe promocje i bonusy w Superbet z kodem BETONLINE

Jeżeli nie masz dodatkowej gotówki na granie, to po prostu odpuść sobie poprzez odcięcie się od tego bądź też poświęcenie większej ilości czasu na pracę czy też dodatkowe zajęcia. Nic tak bardzo nie odcina od bukmacherki jak pożyteczne zajęcia, więc każda drobna rzecz sprawi, że nie będziesz o tym myślał. Zdaj sobie sprawę z jednej zasady – bukmacherka ma być dodatkiem do grania, a nie jej sensem, założenie konta w STS czy innej popularnej firmie nie zawsze kończy się wysokimi wygranymi. Bogactwo finansowe buduje się na ciężkiej pracy, a nie na obstawianiu zakładów. Jasne, są osoby, którym się to udało, jednak ślepa wiara w to, że dołączysz do promila czy jeszcze mniejszego procentu, któremu się to udało, może się okazać naiwnością, jak nie gorszymi problemami.

3. Miej swoje zainteresowania

Nie ma nic gorszego, aniżeli wkręcenie się w obstawianie jeżeli nie ma się dodatkowych pasji. Oczywiście, przeważnie osobami obstawiającymi u bukmachera są osoby, które kochają sport, więc kwestie kibicowania i oglądania meczów za darmo mocno się ze sobą łączą, ale jednak warto zająć się czymś innym. Jest tyle pięknych rzeczy jak: czytanie książek, słuchanie muzyki, oglądanie filmów czy nawet spacerowanie bądź inna aktywność fizyczna, że nie należy skupiać się tylko i wyłącznie na bukmacherce. Nie dość, że potrafi ona kumulować myśli tylko i wyłącznie na graniu, to ma to przykre konsekwencje dla ciała.

Nie można cały dzień siedzieć w domu, oglądać mecze w STS TV i obstawiać zakładów czy też nawet wychodząc do punktu stacjonarnego, więc aby uniknąć wzrostu wagi, poczucia zdołowania po porażkach, to warto zajmować się czymś, co odciągnie od chęci obstawiania kolejnych rzeczy. Bukmacherka czasem daje poczucie radości, szczególnie wtedy gdy odbieramy pieniądze po wygranych kuponach, ale najistotniejsze jest zachowanie balansu i nie porzucanie swoich zainteresowań. Jak już wspomnieliśmy, bukmacherka potrafi odmieniać ludzi, a niestety ta przemiana zazwyczaj odbywa się na gorsze.

4. Nie porzucaj bliskich dla bukmacherki

Prawie każdy z nas ma swoich ulubionych znajomych, z którymi lubi spędzić czas poprzez wyjście na obiad, na imprezę czy nawet na spacer. Częstym objawem uzależnienia jest porzucanie relacji z bliskimi osobami, tylko i wyłącznie po to, aby obstawić dany mecz i obejrzeć go w telewizji. Nie dość, że nie warto, bo jednak relacje z ludźmi są czymś, czego potrzebujemy, bo nie dość, że pielęgnujemy je latami, to po prostu szkoda, aby się rozpadły z tak błahego powodu jak granie u bukmachera.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Obstawianie zakładów bukmacherskich jest świetną sprawą, jeżeli traktujesz to jako dodatek do życia, a nawet generator emocji. Porzucanie bliskich zaczyna się często od błahych spraw, jak nawet olanie zwykłego, jednorazowego wyjścia, bo wiesz, że trzeba obstawić ważny mecz. Jasne, możesz zdecydować się na takie wyjście i przesiedzieć cały czas ze znajomymi w telefonie i kontrolować przebieg meczu, natomiast zdecydowanie warto tego uniknąć. To również symptom, którego nie można nie dostrzegać. Po to kolegujemy czy też przyjaźnimy się z bliskimi osobami, aby mieć z kim spędzać czas, a bukmacherka nie jest człowiekiem i tego za nas nie zrobi.

5. Nie nastawiaj się na szybkie zbudowanie imperium finansowego

Osoby, które wchodzą do gry roztaczają wizje pałaców, domów i sportowych aut zakupionych w przyszłości właśnie z tytułu obstawionych zakładów. Zejdź na ziemię. To z dużą dozą prawdopodobieństwa się nie wydarzy. Nie dość, że jest to niepoważne myślenie, to również destrukcyjne dla twojej psychiki. Nie da się w krótkim czasie zarobić ogromnych pieniędzy w bukmacherce, a przynajmniej udaje się to nielicznym. Ci nieliczni z pewnością będą korzystać na doświadczeniu takich osób jak ty, a może pójdą drogą kupowania typów z różnych płatnych serwisów, chociaż niektóre z nich wcale nie są tak świetne za jakie się podają.

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Cashback na Betgames20 PLN
Cashback na wirtualne20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Dużym problemem w tej sytuacji bywa spora ilość wolnego czasu, a nawet brak pracy. Osoby bezrobotne szukają sposobów, by odbić się od finansowego dna, a w przypadku posiadania oszczędności czy też innych aktywów, są w stanie poświęcić się w pełni bukmacherce. To tak nie działa i trzeba zdecydować się na inne rozwiązanie, czyli podjęcie pracy.

Częstym problemem jest obstawianie meczów z dyscyplin, o których nie ma się kompletnie zielonego pojęcia, lepiej na forum Betonline poprosić mądrzejszych i bardziej doświadczonych typerów o pomoc. Duża ilość wolnego czasu sprawia, że przez cały dzień można coś obstawiać. Rano są to rynki azjatyckie czy też z Australii, natomiast po południu wchodzą do gry Europejczycy i tutaj można szukać swoich szans. Można w zasadzie żyć tak cały czas, jednak najlepszym rozwiązaniem jest skoncentrowanie swoich środków na obstawianiu meczów i dyscyplin, z których ma się przyzwoitą wiedzę i można ją obudować dobrą analizą.

5 / 5. Ocen: 2

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu! (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button