Bukmacherzy z najlepszymi kursami na mecze

W Polsce da się odczuć olbrzymią konkurencję na rynku bukmacherskim. Faktem jest, że najlepsi bukmacherzy w naszym kraju starają się rywalizować ze sobą na niemal każdym polu. Stale przygotowują nowe bonusy bukmacherskie, poszerzają swoją ofertę na zakłady bukmacherskie i wdrażają nowe usługi dodatkowe. Jednym z najważniejszych pól do konkurencji są dla nich jednak kursy bukmacherskie. Ale czym one, z perspektywy obstawiającego, tak właściwie są? Jak je czytać i czy warto obstawiać zdarzenia z tymi najniższymi kursami? To wszystko i jeszcze więcej – w naszym dzisiejszym poradniku.

bukmacherzy z najlepszymi kursami
Bukmacherzy z najlepszymi kursami na mecze

Kursy bukmacherskie – czym są i jak bukmacherzy online je ustalają?

Kursy bukmacherskie można określić mianem współczynników opłacalności konkretnego zdarzenia sportowego. Stanowią część składową wzoru do obliczania potencjalnych wygranych. Te bowiem określa się poprzez iloczyn stawki (pomniejszonej o podatek od gier i zakładów – 12%) i właśnie kursu bukmacherskiego. Tym, jak je dokładnie czytać zajmiemy się jednak w dalszej części wpisu.

Jak legalni bukmacherzy ustalają kursy bukmacherskie? Robią to ręcznie ich pracownicy, bazując na bardzo subiektywnej opinii co do spodziewanego przebiegu danego zdarzenia sportowego. Biorą przy tym pod uwagę dokładnie to, na co zwraca się uwagę przy dokonywaniu dokładnej, wnikliwej i skutecznej analizy bukmacherskiej. Chodzi o formę zespołów, ich aktualne miejsce w tabeli, aspiracje oraz możliwości pod względem składu. Duży wpływ na nie mają też zdarzenia losowe – kontuzje, doniesienia ze sztabu, nastroje kibiców. Właśnie dlatego kursy bukmacherskie wykazują się dużym dynamizmem i potrafią się zmieniać z minuty na minutę aż do momentu startu spotkania sportowego. Sztuką jest natrafić na moment, w którym osiągają swój szczyt – liczy się tutaj doświadczenie i wyczucie.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Kursy są ustalane przez człowieka, dlatego też zdarzają się błędy w ich obrębie. To prowadzi do zawierania tak zwanych valuebetów – kuponów zawartych w momencie, gdy pomyłka doprowadziła do kursu o znacznie zawyżonej wartości. Bukmacherzy online nie są w stanie zmieniać kursów na już zawartych kuponach. Te zawsze są realizowane po kursie widocznym w momencie zawierania. To bardzo istotne – dlatego też w obstawianiu liczy się też moment, który wybierze się właśnie na to. 

Kursy bukmacherskie na przykładach – jak je czytać?

Neutralnym kursem bukmacherskim jest 1.00 – nie ma on żadnego wpływu na stawkę, ale też nie powoduje jej odzyskania (wszystko ze względu na podatek, który trzeba od niej uiścić). Mało którzy bukmacherzy online opatrują nim jakiekolwiek zdarzenia. Ogólne przekonanie zakłada, że opłacalność kursu bukmacherskiego rozpoczyna się w momencie osiągnięcia przez niego wartości 1.15. Jest ona ściśle uzależniona od stawki, przez którą jest on mnożony.

Można śmiało wyjść z założenia, że im większy jest kurs (a zatem im bardziej odbiega on od 1.00), tym większa będzie też wygrana. Skoki w jej wartości doskonale widać w przykładzie, który prezentujemy poniżej. Co istotne, nawet najmniejsze wahania kursów (również w setnych wartościach) mają tutaj duży wpływ na potencjalną wygraną.

Załóżmy, że obstawiamy u bukmachera Fortuna i na spotkanie sportowe stawiamy równo 100 złotych. Rzeczywista stawka to w tym przypadku 88 złotych – 12 zł pobiera bowiem podatek. To na bazie tej rzeczywistej stawki obliczany jest zatem potencjalny zysk. Najlepsi bukmacherzy prezentują go już w podglądzie kuponów, w polu z przewidywaną wygraną. Przy dokładnie takiej stawce tak wygląda wygrana w przypadku wybranych kursów:

  • przy kursie 1.13 rynek będzie nieopłacalny – 0,56 zł straty (99,44 zł);
  • przy kursie 1.20 wygrana wyniesie 5,60 zł (105,60 zł);
  • przy kursie 1.99 wygrana wyniesie 75,12 zł (175,12 zł);
  • przy kursie 2.80 wygrana wyniesie 146,40 zł (246,40 zł);
  • przy kursie 14.00 wygrana wyniesie 1132 zł (1232 zł);
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Należy mieć świadomość tego, że polscy bukmacherzy jak Betters, STS, eWinner opatrują wysokimi kursami pokroju 14.00 jedynie zdarzenia mało prawdopodobne do wystąpienia (takie jak chociażby wygrana reprezentacji San Marino z Polski). Wysokie kursy (i wygrane) mają bowiem na celu zachęcenie klientów do podjęcia większego ryzyka (a zatem zwiększenia prawdopodobieństwa zarobku dla bukmachera). Mniejszym kursem są zatem opatrywani faworyci spotkań, których wygrana jest bardziej prawdopodobna.

Warto wiedzieć, że kursy bukmacherskie opatrują nie tylko standardowy rynek, ale wszystkie opcje, na które tak właściwie można postawić. To więc, że kurs na wygraną faworyta może być słaby nie oznacza, że każdy rynek faworyzujący go będzie taki. Posługując się wyżej wspomnianym przykładem można postawić na dokładny wynik spotkania Polski z San Marino – kurs będzie na pewno większy. Wzrasta bowiem wraz z ryzykiem, na jakie typujący się decyduje.

Trzeba wiedzieć, że bukmacherzy z najlepszymi kursami mają także doskonałą ofertę na zakłady sportowe, ilość możliwości potrafi przysporzyć spory problem, ale to oczywiście najmniejszy kłopot, ważne że wysokie kursy u Polskich bukmacherów online nie odbiegają od tych z zagranicy, co na pewno warto podkreślić.

Jak znaleźć bukmachera z najlepszymi kursami bukmacherskimi?

Polscy bukmacherzy jak STS czy Fortuna doskonale wiedzą, jak ważne dla obstawiających są kursy bukmacherskie. Dlatego też bardzo zaciekle rywalizują na ich tle. Warto jednak powiedzieć, że ich atrakcyjność zależy od punktu widzenia i tego, co tak właściwie zamierza się obstawiać. Inni legalni bukmacherzy będą najlepsi do obstawiania e-sportu i golfa, a inni – do piłki nożnej i siatkówki. Wybierając buka warto też popatrzeć szerzej, zwracając uwagę na archiwalne kursy – chociażby z całego miesiąca. Załóżmy, że zakładamy konto w STS i od razu wiemy, że możemy liczyć tam na wysokie kursy i najlepszą ofertę zakładów ze wszystkich bukmacherów w Polsce, taką gwarancję może dać tylko czołowy bukmacher, niestety na takie atuty nie mogą liczyć typerzy grający u małych buków jak PZbuk.

bukmacher sts bonus bez depozytu za darmo
Darmowy bonus 29 PLN bez wpłaty własnej – Kod promocyjny: BETONLINE

Najlepsi bukmacherzy w Polsce jeżeli chodzi o kursy to zdecydowanie najlepsze są w eWinnerSTS oraz Fortuna. Wszyscy są najbardziej konkurencyjni właśnie pod tym względem – niezależnie od dyscypliny. Faktem jest jednak, że skupiają się oni na innych sportach. Dla eWinner najważniejsza jest koszykówka i to w jej obrębie można liczyć na największe różnice w kursach (na jego korzyść). Fortuna dobrze podchodzi do żużla i polskich rozgrywek piłkarskich. STS z kolei doskonale radzi sobie z piłkarskimi ligami zagranicznymi oraz e-sportem. Porównując bukmacherów warto zwrócić szczególną uwagę właśnie na jej trio.

W Polsce nie trzeba ograniczać się do jednego bukmachera. Jeśli ma się taką możliwość, warto zarejestrować się u kilku, zyskując tym samym dostęp do najpełniejszej oferty na zakłady bukmacherskie i możliwość wyboru kursu najlepszego względem konkretnego spotkania sportowego.

5 / 5. Ocen: 5

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu! (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button