Facebook i strumieniowanie gier

Pandemia koronawirusa i związana z nim wiosenna kwarantanna sprawiły, że branża gier online zyskała na wartości. Same kasyna jak Total Casino online oferujące darmowe spiny bez depozytu zwiększyły swoje obroty. Wiele znanych tytułów online jak CS:GO biło rekordy popularności. Skutkuje to tym, że coraz więcej firm i osób chce zarabiać na graniu online. Teraz dowiedzieliśmy się, że Facebook wchodzi w strumieniowanie gier.

Facebook Gaming i nowe opcje

Już od kilku lat różne firmy starają się podbić rynek strumieniowaniem gier. Są to między innymi Google Stadia, xCloud od Microsoftu, Luna od Amazonu, czy GeForce Now firmy Nvidia. Samo strumieniowanie gier polega na tym, że gracze mogą zagrać w wybrane tytuły bez konieczności ich instalowania na swoim komputerze. To dla jednych okazja do zaoszczędzenia miejsca, dla innych zaś do zagrania a te tytuły, które normalnie nie mogłyby zostać uruchomione na posiadanym sprzęcie. Technologia ta ma swoje plusy i minusy, jednak najważniejsze jest to, że stale się rozwija.

Wraz z końcem października dowiedzieliśmy się, że Facebook Gaming rozpoczyna strumieniowe przesyłanie gier na Androida z chmury. Tym samym w pewnym stopniu Facebook przyjmuje alternatywne podejście do tego typu usług. Zamiast współpracować z wydawcami gier komputerowych i od razu przesyłać strumieniowo tego rodzaju tytuły, Facebook koncentruje się na swojej istniejącej bibliotece darmowych gier. W takim wypadku Instant Games na Facebook Gaming rozszerzają się z prostych gier w formacie Flash i HTML5 na pełne gry na Androida, które będą przesyłane strumieniowo z serwerów Facebooka w chmurze.

Na chwile obecną Facebook doskonale zdaje sobie sprawę z wyzwań związanych z grami w chmurze, takich jak opóźnienie wejścia, zużycie danych i potrzeba wydajnych kodeków wideo. Aby zrekompensować swoją obecną technologię przesyłania strumieniowego, Facebook Gaming trzymać się będzie w początkowej fazie głównie gier na Androida, które nie są podatne na zbyt duże czy nawet minimalne opóźnienia. Mamy aktualnie do czynienia z początkowym rozwojem usługi, więc nie możemy za bardzo liczyć na imponującą bibliotekę tytułów. Z chwilą pisania tego artykułu w ofercie znajdowało się ledwie 5 pozycji: Asphalt 9: Legends, Mobile Legends: Adventure, PGA TOUR Golf Shootout, Solitaire: Arthur’s Tale oraz WWE SuperCard.

Z aktualnych informacji wiemy, że usługa ta ma być w pełni darmowa, jednak pojawiać się będą w niej reklamy. Sama rozgrywka ma być również międzyplatformowa, więc możliwe będzie rozgrywanie pojedynków z graczami na innych platformach, zwłaszcza iOS, gdy mamy Androida. Opcja ta na chwilę obecną została udostępniona tylko mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, zaś reszta świata powinna otrzymać możliwość strumieniowania gier w najbliższych miesiącach.

Oculus Quest 2 wchodzą na rynek

To nie jedyna nowość związana z Facebookiem i grami. Już niedługo do sprzedaży mają trafić nowe gogle VR od Facebooka – Oculus Quest 2. Mają one stanowić małą rewolucję w tym gatunku. Przede wszystkim pozbawione zostaną okablowania, co da nam większą swobodę ruchów i przestrzeń do grania. W porównaniu do poprzedniego modelu nie będziemy mieć do czynienia z dodatkową kamerką. Za pracę urządzenia ma dbać procesor Qualcomm Snapdragon XR2, wspierany przez 6 GB RAM. Przy tym nowe soczewki o rozdzielczości 1832 x 1920 pikseli na każde oko zagwarantują fantastyczną jakość obrazu. Oculus Quest 2 mają posiadać także głośniki 3D oraz 64 lub 256 GB pamięci wewnętrznej.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu! (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button