Najlepsze karcianki do gry ze znajomymi – jakie każdy powinien znać!

Granie w karty jest jednym ze sposobów na to, jak na przykład nudzi nam się z powodu nagłej przerwy w dostawie do prądu, czy też kiedy jesteśmy na wycieczce w dzikich terenach, bez dostępu do internetu. Jakie więc są najlepsze karcianki, w jakie można zagrać? 

Bakarat

Zasady gry w bakarat są proste. Wszyscy gracze w grze otrzymają dwie karty. Celem gry w Baccarat jest sprawienie, aby suma punktów była równa lub jak najbliższa liczbie 9, dlatego zdecydowanie zaleca się, aby wiedzieć, jak obliczyć wartość ręki. Karty od 2 do 9 są liczone według wartości. Karty powyżej numeru 9 liczone są jako zero, a as to 1 punkt. Naturalnie nie będziemy ci tutaj opisywać całego procesu gry, ponieważ na pewno jest ci już znany. Przejdźmy dalej!

Makao

Cóż, głównym celem gry w Makao jest pozbycie się wszystkich kart z ręki. Gra w Makao rozpoczyna się od dostarczenia 5 kart wszystkim obecnym przy stole, aby osoby obecne przy stole nie mogły się widzieć. Na koniec wybierz kartę z wierzchu talii i umieść ją odkrytą. Jeśli pierwsza karta jest kartą „funkcjonalną”, odrzuć ją na koniec talii i dobierz nową. Gry w Makao są rozgrywane zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W każdej rundzie gracze mogą rywalizować z dowolnym ciałem, ale muszą dopasować najwyższy stos. Jeśli jednak nie ma dopasowania, z talii dobierana jest karta. Pierwsza osoba, która pozbędzie się wszystkich kart, wygrywa. W Makao ważny jest również moment, w którym gracz ma tylko jedną kartę. Jeśli nie powiemy „Makao”, zostaną wylosowane nam 3 karty karne. Makao jest bardzo prostą grą – na dodatek na jej podstawie zresztą pojawiło się ,,UNO”.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Poker

Podobnie jak wszystkie inne warianty gry, poker ma ten sam cel, czyli ustanowienie najlepszego układu. Nie da się ukryć, że każde kasyno na prawdziwe pieniądze musi posiadać w swoim repertuarze tą grę, inaczej nie jest po prostu uznawane za prawdziwy przybytek oferujący gry losowe. Wracając jednak do tematu przewodniego – wszystkie warianty również używają tego samego układu karty. Gry pokerowe zawsze kończą się tym, że gracze nadal pokazują swoje karty w grze, a następnie porównują rozdania kart i wygrywają z najlepszą ręką. Zasady licytacji nie są skomplikowane. Po rozpoczęciu licytacji przez krupiera, pierwszy gracz w pokera od lewej. Może: spasować, sprawdzić, podbić lub czekać – ale tylko wtedy, gdy nikt wcześniej nie podbił. Wyjątkiem od reguły kolejności licytacji jest pre-flop, gdy pierwszym graczem za tak zwaną dużą ciemną jest gracz pokera z dużej ciemnej. 

Wojna

Wojny chyba nie trzeba tu przedstawiać. Jest to najprostsza gra karciana, jaka tylko jest. Jednakże dla tych, którzy nigdy w nią nie grali – wystarczy powiedzieć że gra jest rozgrywana całą talią. Jedynka jest najsłabszą, as bądź joker jest najsilniejszą. Każdy z graczy wykłada swoją kartę na stos, po czym gracz z najsilniejszą kartą zgarnia wszystko. W wypadku wyłożenia karty o tej samej sile, dochodzi do ,,wojny” gdzie gracze kładą jedną kartą na dół na stos, oraz kolejną na górę – i wtedy też silniejsza karta wygrywa.

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu! (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button