Najlepsze karcianki do gry ze znajomymi – jakie każdy powinien znać!

Granie w karty jest jednym ze sposobów na to, jak na przykład nudzi nam się z powodu nagłej przerwy w dostawie do prądu, czy też kiedy jesteśmy na wycieczce w dzikich terenach, bez dostępu do internetu. Jakie więc są najlepsze karcianki, w jakie można zagrać? 

Bakarat

Zasady gry w bakarat są proste. Wszyscy gracze w grze otrzymają dwie karty. Celem gry w Baccarat jest sprawienie, aby suma punktów była równa lub jak najbliższa liczbie 9, dlatego zdecydowanie zaleca się, aby wiedzieć, jak obliczyć wartość ręki. Karty od 2 do 9 są liczone według wartości. Karty powyżej numeru 9 liczone są jako zero, a as to 1 punkt. Naturalnie nie będziemy ci tutaj opisywać całego procesu gry, ponieważ na pewno jest ci już znany. Przejdźmy dalej!

Makao

Cóż, głównym celem gry w Makao jest pozbycie się wszystkich kart z ręki. Gra w Makao rozpoczyna się od dostarczenia 5 kart wszystkim obecnym przy stole, aby osoby obecne przy stole nie mogły się widzieć. Na koniec wybierz kartę z wierzchu talii i umieść ją odkrytą. Jeśli pierwsza karta jest kartą „funkcjonalną”, odrzuć ją na koniec talii i dobierz nową. Gry w Makao są rozgrywane zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W każdej rundzie gracze mogą rywalizować z dowolnym ciałem, ale muszą dopasować najwyższy stos. Jeśli jednak nie ma dopasowania, z talii dobierana jest karta. Pierwsza osoba, która pozbędzie się wszystkich kart, wygrywa. W Makao ważny jest również moment, w którym gracz ma tylko jedną kartę. Jeśli nie powiemy „Makao”, zostaną wylosowane nam 3 karty karne. Makao jest bardzo prostą grą – na dodatek na jej podstawie zresztą pojawiło się ,,UNO”.

Poker

Podobnie jak wszystkie inne warianty gry, poker ma ten sam cel, czyli ustanowienie najlepszego układu. Nie da się ukryć, że każde kasyno na prawdziwe pieniądze musi posiadać w swoim repertuarze tą grę, inaczej nie jest po prostu uznawane za prawdziwy przybytek oferujący gry losowe. Wracając jednak do tematu przewodniego – wszystkie warianty również używają tego samego układu karty. Gry pokerowe zawsze kończą się tym, że gracze nadal pokazują swoje karty w grze, a następnie porównują rozdania kart i wygrywają z najlepszą ręką. Zasady licytacji nie są skomplikowane. Po rozpoczęciu licytacji przez krupiera, pierwszy gracz w pokera od lewej. Może: spasować, sprawdzić, podbić lub czekać – ale tylko wtedy, gdy nikt wcześniej nie podbił. Wyjątkiem od reguły kolejności licytacji jest pre-flop, gdy pierwszym graczem za tak zwaną dużą ciemną jest gracz pokera z dużej ciemnej. 

Wojna

Wojny chyba nie trzeba tu przedstawiać. Jest to najprostsza gra karciana, jaka tylko jest. Jednakże dla tych, którzy nigdy w nią nie grali – wystarczy powiedzieć że gra jest rozgrywana całą talią. Jedynka jest najsłabszą, as bądź joker jest najsilniejszą. Każdy z graczy wykłada swoją kartę na stos, po czym gracz z najsilniejszą kartą zgarnia wszystko. W wypadku wyłożenia karty o tej samej sile, dochodzi do ,,wojny” gdzie gracze kładą jedną kartą na dół na stos, oraz kolejną na górę – i wtedy też silniejsza karta wygrywa.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button