Jak obstawiać mecze siatkówki?

Jak wiadomo siatkówka obecnie należy do najbardziej popularnych sportów drużynowych na świecie. Ponadto w Polsce sport ten w kwestii popularności ulega jedynie piłce nożnej. Siatkówka zawdzięcza oczywiście swoją ogromną popularność sukcesom klubowym i reprezentacyjnym. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że Polska nie tylko sportowo, ale również organizacyjnie zajmuje czołowe lokaty. Doskonałym przykładem jest otwarcie Mistrzostw Świata w 2014 roku, które miało na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

Jak obstawiać mecze siatkówki?
Jak obstawiać mecze siatkówki?

Jak omawiana dyscyplina sportowa wygląda jednak w zakładach bukmacherskich? Ogromnym atutem jest przede wszystkim fakt, że spotkania w siatkówce można obstawiać praktycznie cały roku. W sezonie jesienno-zimowym, a także wiosną trwają krajowe ligi, z kolei latem kibice mogą pasjonować się spotkaniami reprezentacyjnymi. Niezwykle istotne jest również, że dla siatkarzy zdecydowanie ważniejszy od sezonu klubowego jest sezon reprezentacyjny. 

Jakie wyróżniamy rodzaje zakładów w siatkówce?

Warto wiedzieć, że siatkówka należy do sportów dwudrogowych, polega to na tym, że praktycznie każde spotkanie musi zostać rozstrzygnięte. Nie może dojść do remisu. Liczba rodzajów zakładów będzie jest zatem bardzo ograniczona. Możemy wyróżnić następujące rodzaje siatkarskich zdarzeń:

– zwycięzca – jest to zakład na rozstrzygnięcie danego spotkania w secie czy meczu

– poniżej/powyżej – jest to typowanie przez gracza nieprzekroczenia albo przekroczenia określonego pułapu uzyskanych punktów w danym spotkaniu czy secie

– handicap – jest to zakład polegający na tym, że jedna z drużyn ma już przed rozpoczęciem się spotkania pewną przewagę setową czy punktową

bukmacher sts bonus bez depozytu za darmo
Darmowy bonus 29 PLN bez wpłaty własnej – Kod promocyjny: BETONLINE

– dokładny wynik – jest to zakład na dokładny rezultat w danym spotkaniu

– zdobycz zespołu – oznacza czy dana drużyna przekroczy albo nie przekroczy pewien pułap punktowy ustalony wcześniej przez bukmachera

– parzyste/nieparzyste – zakład taki określa czy po zsumowaniu punktów dwóch drużyn wynik będzie parzysty albo nieparzysty

– set/mecz – określa wynik nie tylko pierwszego seta w danym spotkaniu, ale również zwycięzcy całego meczu

– zdobycze zawodników/zawodniczek – oznacza przekroczenie albo nieprzekroczenie przez danego zawodnika czy zawodniczkę pewnej bariery punktowej, która została wyznaczona w typie przez bukmachera

Na czym dokładnie polega specyfika obstawiania spotkać w siatkówce?

Siatkówka zaliczana jest do sportów, gdzie ogromną rolę odgrywać będą statystyki. Warto mieć świadomość, że w tej dyscyplinie sportowej o ostatecznym wyniku spotkań decydować będzie bardzo duża liczna czynników. Gracz powinien być przede wszystkim wyczulony, że w siatkarskich spotkaniach stosunkowo bardzo rzadko dochodzi do niespodzianek. Jest zatem małe prawdopodobieństwo, że ostatnia drużyna w tabeli osiągnie zwycięstwo z liderem. Co powinno się zatem wziąć pod uwagę podczas typowania spotkań siatkarskich?

– miejsce rozgrywania spotkania – oczywiście należy wiedzieć, że każdy zespół zdecydowanie lepiej będzie sobie radził we własnej hali. Część hal jest bowiem niezwykle specyficznych , dlatego bardzo trudno może być się do nich przyzwyczaić, ma to ogromny wpływ przede wszystkim na zagrywkę. 

– zmęczenie – aspekt ten będzie dotyczył przede wszystkim klubów, które posiadają w swoich składach reprezentantów poszczególnych krajów. Trzeba koniecznie uwzględnić, że siatkarze po powrocie z rozgrywek reprezentacji bardzo często w początkowej fazie danego sezonu będą odczuwać ogromne zmęczenie, co oczywiście będzie miało przełożenie na ich dyspozycję. 

– kadra zespołu – oczywiście nie zawsze trenerzy poszczególnych zespołów będą zabierali na mecze swoich najlepszych siatkarzy. Konieczne jest zatem bardzo dokładne sprawdzenie dwunastki. 

– kontuzje – siatkówka należy do sportów zespołowych, jednak są drużyny, w których jest zdecydowany lider zdobywający znaczną większość punktów. Doskonałym przykładem może być liga koreańska. Brak lidera będzie nie tylko ogromnym osłabieniem, ale będzie również skutkował znacznie słabszą grą drużyny, w której gra. 

– faza sezonu – dotyczy przede wszystkim spotkań, które poprzedzają play-off. Zespoły, które mają zatem w nich zagwarantowany udział mogą zdecydować się na odpuszczanie takich spotkań. 

Porady dotyczące obstawiania siatkówki na live 

Warto mieć świadomość, że siatkówkę można obstawiać nie tylko i wyłącznie w zakładach przedmeczowych (bogata oferta LIVE oferowana jest przez, na przykład, przez STS. Na start można wykorzystać STS kod promocyjny). Można również podjąć decyzję o grze na żywo. Nie jest to oczywiście zły pomysł. Rekomendowane jest jednak zastosowanie się do kilku bardzo istotnych zasad. Podczas spotkania może bowiem dojść do sytuacji, które będzie w stanie wychwycić tylko i wyłącznie bardzo czujne oko typera, co przełoży się w rezultacie na skuteczny zakład. Doskonałym przykładem może być zejście z parkietu najlepszego siatkarza, jego wyjątkowo słaba dyspozycja. Oczywiście nie musi oznaczać to zwycięstwa w spotkaniu, jednak zdecydowanie ulegną zmianie kursy. 

– nie można grać na tzw. „czuja” – nie jest rekomendowane kierowanie się pozycją danej drużyny w tabeli, gdyż ten czynnik jest zupełnie nieistotny. Gracz powinien typować tylko takie spotkania, które sam ogląda i widzi, jak rozwija się sytuacja w danym momencie. 

obstawianie siatkówki u bukmachera
obstawianie siatkówki u bukmachera

– nie można w żadnym wypadku ponieść się emocjom – gracze powinni zdawać sobie sprawę, że emocje w zakładach bukmacherskich są zdecydowanie największym wrogiem. Nie można zatem pozwolić się im ponieść. 

– Nie można stawiać na jedno spotkanie wszystkich dostępnych środków pieniężnych – gracz nie może zdecydować się na takie posunięcie nawet w sytuacji, gry ma pewność, że dana drużyna w meczu jest nadzwyczajnym „pewniakiem”. 

– nie można bać się wysokich kursów – gracz nie powinien obawiać się obstawiania w danym spotkaniu na drużynę z bardzo wysokim kursem. Rekomendowane jest szukanie takich zakładów u danego bukmachera, gdzie widoczny jest value. Należy zdawać sobie sprawę, że bardzo dużą liczbę takich propozycji można znaleźć obstawiając mecze siatkarskie na live z udziałem kobiet. Sytuacja w meczach pań zmienia się bowiem, jak w kalejdoskopie.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu! (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button