Android vs iOS udział w rynku

Smartfony na dobre zagościły w naszym życiu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ z pomocą tego typu telefonu jesteśmy w stanie bez problemu znaleźć dobrą restaurację, zapłacić za posiłek i zamówić taksówkę. Posiadając na naszym telefonie aplikacje portali aukcyjnych, jesteśmy w stanie bez problemu zamówić dowolny produkt podczas jazdy do pracy, bez konieczności wyciągania laptopa. Smartfony i ich aplikacje ułatwiają nam życie. Ponadto stały się też źródłem rozrywki. W metrze często spotykanym widokiem są osoby grające w tzw. kulki lub korzystające z kasynowych aplikacji, gdzie czeka na gracza na przykład amerykańska ruletka czy poker online w Betgames STS.

Smartfony przeniknęły do naszej codzienności, to oczywiście wie każdy z nas. Pytanie, jakie wiele osób sobie zadaje, nie dotyczy jednak tego, czy w ogóle warto posiadać takie telefon. Najczęściej jest to pytanie, czy powinien to być smartfon z systemem operacyjnym IOS, czy Android? Rozważymy więc wszystkie za i przeciw, ale najpierw zwrócimy uwagę na pewien ważny fakt.

Obecnie według danych z grudnia 2019 roku użytkowników systemu Android było aż 74,13%. Znacznie mniej użytkowników zanotował IOS, który znajduje się na drugim miejscu z 24,79%. Pozostałe resztki procentowe przypadają mniejszym systemom operacyjnym. Z czego wynika taki udział w rynku i jaka jest jego konsekwencja?

Na pewno głównym czynnikiem, który ma wpływ na ilość użytkowników telefonów z systemem Android, jest cena. Telefony Apple są po prostu droższe od swoich braci opartych na systemie Android. Najprostszy telefon z Androidem możemy zakupić za około 200 złotych, w takiej cenie nie znajdziemy niestety żadnego produktu od firmy Apple. 

Jakie są konsekwencje dominacji systemu Android?

Główną konsekwencją będzie oczywiście większa ilość programistów, którzy pracują nad aplikacjami działającymi w zgodzie z tym systemem operacyjnym. Nie ulega żadnej wątpliwości, że każdy, kto tworzy aplikacje lub produkt, zawsze chce zdobyć jak największą liczbę użytkowników. Z tego też powodu nie będzie żadnym zdziwieniem, że użytkownicy telefonów z systemem Android mają możliwość pobrania setek różnych ciekawych aplikacji. 

Zarówno firma Google, jak i Apple w pakiecie z systemem oferuje nam szereg różnych domyślnie zainstalowanych programów:

  • Google Pay, dla którego konkurentem jest aplikacja Apple Pay. Obie te aplikacje pozwalają nam na płacenie za pośrednictwem modułu NFC znajdującego się w naszym telefonie. Dzięki temu nie musimy zabierać z domu naszego portfela, wystarczy nam telefon i aplikacja, do której dodaliśmy kartę płatniczą.
  • Google maps, konkurentem ze strony Apple jest aplikacja Apple maps. Aplikacje te mogą nam służyć jako źródło map lub jako nawigacja. Każdy telefon z modułem GPS za pośrednictwem tych aplikacji zaprowadzi nas do ustalonego miejsca.
  • Kiedy znudzą się nam domyślne aplikacje dołączone do systemu operacyjnego, zawsze możemy skorzystać z App store lub Google play. Za pośrednictwem tych aplikacji możemy pobrać różne zweryfikowane przez Apple lub Google programy. Jeżeli więc chcemy uczyć się języków obcych, możemy pobrać dziesiątki płatnych i bezpłatnych aplikacji, przeznaczonych tylko i wyłącznie do tego celu. Trzeba jednak pamiętać, że wersje bezpłatne często posiadają reklamy. 

Niektórzy mówią, że system IOS działa znacznie płynniej. Wszystkie te doniesienia oczywiście można zweryfikować. Nie ulega jednak wątpliwości, że jeśli szukamy taniego telefonu, to na pewno wybór padnie na smartfon wyposażony w system Android.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
500 PLN bez obrotu! (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button